Pálovics Róbert - Adatbányászat és gépi tanulás

Bejegyzés: Angyal, 2015-10-10 21:26:09

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt, e félévi előadássorozatunk következő előadásán, adatbányászat és gépi tanulás témában. Az előadást Pálovics Róbert a BME egykori hallgatója tartja.

Időpont: október 15. 16 óra

Adatbányászat és gépi tanulás - két olyan népszerű kutatási terület, melyek eredményei beépültek a hétköznapjainkba.

Mi a Google kereső alapötlete?
Hogyan "tanul" a telefonunk?
Milyen módszerekkel ajánl új zenét a Spotify?
Miért jó (vagy rossz) az Amazon és a YouTube ajánlórendszere?
Hogyan szűrhetjük ki egy mozgalom tényleges szervezőit Twitteren?

Az előadás célja az átfogó áttekintés mellett a téma fontos fogalmainak ismertetése. Ezek közül néhány, a teljesség igénye nélkül:
supervised and unsupervised learning, classification and regression, training and test, decision trees, purity measures , overfitting and the course of dimensionality, recommender systems, rating and ranking prediction, collaborative filtering, matrix factorization, PageRank